Yağ & Filtre değişimi

Yağ & Filtre değişimi

Araçlarda yağ ve filtre değişimi konusu, güvenlik ve performans açısından en önemli konudur. Belirli periyodlar aralığında araç yağ ve filtre değişimi işlemi yapılmaz ise yakıt tüketimi artar, performans düşer, güvenlik ihlal edilir. Sadece motor yağı değişimi, motorun sorunsuz çalışması için yeterli değildir. Aynı zamanda motor filtresi de değiştirilmelidir. Çünkü zararlı partiküllerden dolayı tıkanmış bir filtre, yağın görevini yapmasına engeldir.

Sürücüler tarafından en çok merak edilen konulardan biri de yağ ve filtre değişiminin ne zaman yapılması gerektiğidir. 
Araba yağ ve filtre değişim süreleri, aracın kullanım kılavuzunda detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Bazı araç modellerin de ise (buna Mercedes ve BMW de dahil) yağ ve filtre değişiminin ne zaman olması gerektiğini web siteleri üzerinden belirtir.

Genel olarak özetlersek standart bir binek aracının yağ ve filtre değişim süresi ortalama 10 bin ila 15 bin kilometre arasındadır. Bu ortalamayı aşan araçlarda geciken yağ ve filtre değişimi, sürücülerin güvenliğini tehlikeye atar.

Yağ Filtresi Nerede Değiştirilir? Fiyatı Ne Kadar?

Sürücüler, oldukça basit bir yöntemle başarılabildiği için araç yağını kendileri değiştirebiliyorlar. Fakat yağ filtresini değiştirmek, alanında uzmanlık isteyen bir iştir. Bu filtre, araç aksanının içinde yer aldığı için değişim sırasında istenmeyen sorunlarla karşılaşmanıza sebep olabilir. Bu yüzden bu işlemi yapan profesyonel servisler ile çalışmak doğru ve yerinde bir karar olacaktır.
Sektörünün lider konumda kolan Akkaya Otomotiv Servisi ile iletişime geçerek, oto yağ ve filtre değişimi konusunda profesyonel bir hizmet alabilirsiniz.

Yağ ve Filtre Değişimi Hizmeti Sunduğumuz Araç Markaları Nelerdir?

Akkaya Otomotiv Servisi profesyonel yağ ve filtre değişimi sektöründe hizmet sağladığı birçok marka ve model vardır. Bunlardan bazıları ise şunlardır:

  • Peugeot yağ ve filtre değişimi
  • Toyota yağ ve filtre değişimi
  • Ford yağ ve filtre değişimi
  • Mercedes yağ ve filtre değişimi
  • Nissan yağ ve filtre değişimi
  • Skoda yağ ve filtre değişimi
  • Volkswagen yağ ve filtre değişimi
  • BMW yağ ve filtre değişimi
  • Opel yağ ve filtre değişimi
  • Renault yağ ve filtre değişimi

İlgili Konular

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

En genel anlamıyla periyodik oto bakımı işlemi, aracın daha iyi performans sağlaması, kullanım ömrünün daha uzun olması ve sürüş güvenliğinin maksimum seviyede tutulması için profesyonel servisler aracılığıyla yapılan bir hizmet türüdür.

Rehbere git

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Geçmişte lastik patlamasını yolda kalarak öğrenebiliyorken artık günümüzde üretilmiş yeni nesil teknolojiye sahip araçlar sayesinde, araç basıncının azaldığını veya söndüğünü sensörler sayesinde öğrenebiliyoruz.

Rehbere git
Araç lastik tamiri nasıl yapılır?
Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Triger kayışı nedir; zamanlama kayışı olarak da bilinen triger kayışı, belirli periyotlarda değişmesi gereken ve motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Sadece motorun performansı açısından değil, güvenliği açısından da kritik bir nokta olan triger kayışı, aracın önemli parçalarından biri olduğu için bakımı oldukça önemlidir.

Rehbere git

Güngören Oto Sanayi

Bağcılar içerisinde yer alan Güngören oto sanayi, araçların bakım, onarım ve değişimlerinden sorumlu araç bakım servisidir. Servis, İstanbul’da merkezi bir konumda bulunmaktadır. Müşteriler için oluşturulmuş usta sertifikalı ve alanında eğitimli kadro ile hızlı bir sürede doğru hizmeti sağlamak adına Güngören oto sanayi, 7/24 hizmet vermektedir.

Rehbere git
Güngören Oto Sanayi
Uzmanından Tavsiyeler

Uzmanından Tavsiyeler

“Araç yağ ve filtrelerinizi düzenli aralıklar ile 15.000 km de veya yılda en az 1 defa değiştirmelisiniz. Bu periyotları ihmal etmeniz durumunda araç motorunuzda ciddi hasarlar meydana gelebilir. Servisimizde araç yağ ve filitrelerinin en kalitelileri kullanılmaktadır.”