Oto Klima Tamir & Bakım

Oto Klima Tamir & Bakım

Sürücüler, araç kliması bakımlarının sadece yıllık bakımlarda yapılması gerektiğini düşünür genellikler. Fakat bu hatalı bir yaklaşım biçimidir. Çünkü klimalar her mevsim çıkışında yıpranmış, verimi düşmüş olur. Bu yüzden mevsim geçişlerinde oto klima tamir ve bakım işlemini sürücüler muhakkak yaptırması gerekiyor.

Oto bakım onarım hizmetleri içerisinde yer alan klima tamiri ve bakımı mutlaka önem verilmesi gereken bir işlemdir.  Araç klima tamir ve bakım konusunun önemi anlamak için öncelikle klimanın faydalarını kavramak daha doğru olacaktır. Otomobil klimaları araç içindeki ısıyı düşürür ve sıcaklık oranını sabit bir seviyede tutar. Ayrıca araç içi nem oranını arttırır ve ortamda yer alan kirliliği temizler. Tüm bunlar gerçekleştiğinde sürüş konforu artacağı için, daha güvenli bir sürüş yapmamızı sağlar.

Otomobil klima tamir ve bakım işlemi aksatılmaması hem sürüş güvenliğimiz hem de ileride yaşanması muhtemel daha büyük sıkıntıların önüne geçmemiz için elzem bir konudur. Klimanın genel kontrolleri yılda 1 defa yapılması önerilen süredir. Diğer yandan klimanın gaz kontrolünü ise yılda 1 defa mümkünse yılda 2 defa yaptırılması doğru olandır. Ayrıca klima oldukça karmaşık bir yapıya sahip sistemdir. Klima Kompresörü Tamiri için Arıza ya da bakım için uzman kişilere başvurulmalıdır. Bu konuda sektöründe lider konumda olan Akkaya Otomotiv servisimize gelerek klimalarınızın bakım ve onarım işlemlerini güvenle yaptırabilirsiniz.

Oto Klima Neden Gaz Kaçırır?

Araba klima tamir ve bakım konusunun en etkili unsurlarından biridir klimanın gaz kaçırması. Klimanın gaz kaçırmasına sebep olan birçok etken vardır. Bunlardan bazılarını şu şekilde listeleyebiliriz:

  • Klima gazının bulunduğu borularda bir hasar meydana gelmiş olabilir.
  • Klimanın dış ünitesinde yer alan vana kapaklarında bir sorun meydana gelmiş olabilir.
  • Mevsimsel değişikliklerden dolayı boru sistemlerinde bir çatlama ve sızdırma meydana gelmiş olabilir. Özel kaçak test cihazlarıyla sorun tespit edilir ve o boru lokal olarak yenisiyle değiştirilir.
  • Kimi zaman ise klima peteklerinden dolayı sorunlar yaşanmaktadır. Petek değiştirildiğinde sorun çözülmüş olur.
  • Klima basıncının kontrol edilmesi gerekir. Basınç düşük ise gaz yüklenir. Öte yandan da eğer basınç çok yüksek ise bu basınç düşürülerek dengeye getirilir.
Eğer sizin de klimanızda bir arıza mevcut ise Akkaya Otomotiv oto klima bakım servisimize gelerek giderek sorunlarınızı profesyonel destek sağlayabilirsiniz. Güngören Oto Klima işlemleriniz için her marka ve model araca hizmet vererek siz değerli müşterilerimizi servisimizde ağırlamaktan gurur duyarız.

İlgili Konular

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

En genel anlamıyla periyodik oto bakımı işlemi, aracın daha iyi performans sağlaması, kullanım ömrünün daha uzun olması ve sürüş güvenliğinin maksimum seviyede tutulması için profesyonel servisler aracılığıyla yapılan bir hizmet türüdür.

Rehbere git

Triger seti ne kadar sürede değişir?

Triger setinin ne kadar sürede değişmesi gerektiği sorusuna cevap vermeden önce, triger seti hakkında araç sahipleri ve kullanıcılarının bilmesi gereken bazı bilgilerden bahsetmek yerinde olacaktır.

Rehbere git
Triger seti ne kadar sürede değişir?
Güngören Oto Sanayi

Güngören Oto Sanayi

Bağcılar içerisinde yer alan Güngören oto sanayi, araçların bakım, onarım ve değişimlerinden sorumlu araç bakım servisidir. Servis, İstanbul’da merkezi bir konumda bulunmaktadır. Müşteriler için oluşturulmuş usta sertifikalı ve alanında eğitimli kadro ile hızlı bir sürede doğru hizmeti sağlamak adına Güngören oto sanayi, 7/24 hizmet vermektedir.

Rehbere git

Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır

Eskimiş bujiler, araçta ateşleme veya tekleme gibi problemlerin yaşanmasına sebep olmaktadır. Araçta oluşan bu gibi sorunlar düzeltilmediği takdirde aracın performansının gittikçe düşmesine ve fazla yakıt tüketmesine neden olmaktadır.

Rehbere git
Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır