Oto Kaporta Boya
Diğer Hizmetler

Oto Kaporta Boya

Ülkemizde ikinci el araba satışlarında alıcılar için en büyük kriterlerden biridir kaporta. Araçların değer belirlenmesinde, kaportanın durumu büyük faktör sağlar. Bunun için yaşanan olası kazalarda hasar gören kaportaların, oto kaporta boya hizmeti veren servislerden profesyonel bir hizmet almak, araç sahiplerinin yararına olacaktır.

Kaporta genel olarak şu şekilde tanımlanabilir: Motorlu taşıtlarda aracın motor bölümünü kapsayan, o bölgeyi koruyan, açılıp kapanan ve sacdan üretilmiş bir maddedir. Aracın diğer parçalarına göre biraz daha sağlam alaşımla üretilir. Çünkü kaportanın kaza anında gelen darbelere karşı dirençli olması, hem sürücünün can güvenliği hem de motorun güvenliği için oldukça mühimdir.
Araç kaporta boya işleminin özensiz ve deneyimsiz kişiler tarafından yapılması, araç satışı sırasında sürücüleri oldukça üzen bir durum. Gözle görülmese de satıştan önce ekspertizler tarafından incelendiğinde, yapılan kötü işçiliğin yarattığı tüm olumsuz unsurlar raporlara yansır.
Ayrıca birçok deneyimsiz el, hasar görüş araçlarda araba kaporta boya işlemi yaparken, lokal boyalarla sonuç alınacak kaportaların tamamını boyamaktadır. Komple Araç Boyama  da ise tıpkı yukarıda da belirttiğimiz gibi aracın satış aşamasında değerinin düşmesine sebep olacaktır. Güngören oto boya ve Güngören oto kaporta işlemleriniz için servisimizle iletişme geçebilirsiniz.

Kaporta Tamiri Nedir? Kaporta Tamiri Nasıl Yapılır?

Kaporta tamiri, araç kaportasında meydana gelen çizik, göçük, vuruk, ezik gibi sorunların alanında profesyonel kişiler tarafından eski haline getirilmesidir. Sök tak işlemi ve komple boyama yapmadan sadece hasar gören bölge lokal boya olarak onarılabiliyor. Günümüzde yaygın olarak kullanılan boyasız kaporta göçük düzeltme sistemi ile artık araçların satış esnasında değeri düşmüyor.  Akkaya Otomotiv Servisi bu yöntemi kullanan nadir ve deneyimli firmalardan biridir.

Kaporta Ekspertizi Nasıl Yapılır?

2. el araç satış piyasasındaki veriler göz önünde bulundurulduğunda kaporta ekspertizi oldukça önemlidir. Kaporta ekspertiz işlemini yapmak için micron ölçer cihazına sahip olmanı gerekir. Ardından bu cihaz sayesinde kaportanın dış yüzeyindeki boya kalınlığı ölçülür. Elde edilen veriler ile aracın fabrika boya verileri karşılaştırılır. Eğer veriler birbirine uymuyorsa kaportada daha önce işlem yapılmış demektir.
Oto kaporta boya hizmetine ihtiyacı olanlar için Akkaya Otomotiv oto kaporta boya servisi en ideal ve güvenilir adrestir. Güngören oto sanayi kaporta hizmeti için en doğru adres Akkaya.

İlgili Konular

Güngören Oto Sanayi

Güngören Oto Sanayi

Bağcılar içerisinde yer alan Güngören oto sanayi, araçların bakım, onarım ve değişimlerinden sorumlu araç bakım servisidir. Servis, İstanbul’da merkezi bir konumda bulunmaktadır. Müşteriler için oluşturulmuş usta sertifikalı ve alanında eğitimli kadro ile hızlı bir sürede doğru hizmeti sağlamak adına Güngören oto sanayi, 7/24 hizmet vermektedir.

Rehbere git

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Geçmişte lastik patlamasını yolda kalarak öğrenebiliyorken artık günümüzde üretilmiş yeni nesil teknolojiye sahip araçlar sayesinde, araç basıncının azaldığını veya söndüğünü sensörler sayesinde öğrenebiliyoruz.

Rehbere git
Araç lastik tamiri nasıl yapılır?
Araç yıllık bakımda neler yapılır?

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

En genel anlamıyla periyodik oto bakımı işlemi, aracın daha iyi performans sağlaması, kullanım ömrünün daha uzun olması ve sürüş güvenliğinin maksimum seviyede tutulması için profesyonel servisler aracılığıyla yapılan bir hizmet türüdür.

Rehbere git

Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli sürüş içinde dikkat edilmesi gereken birçok durum vardır. Bu durumlardan biri de takip mesafesidir. Takip mesafesinin düzgün bir şekilde ayarlanmadığı durumlarda sonu ölümle biten kazalar meydana gelebilmektedir.

Rehbere git
Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?