Oto Kaporta Boya
Diğer Hizmetler

Oto Kaporta Boya

Ülkemizde ikinci el araba satışlarında alıcılar için en büyük kriterlerden biridir kaporta. Araçların değer belirlenmesinde, kaportanın durumu büyük faktör sağlar. Bunun için yaşanan olası kazalarda hasar gören kaportaların, oto kaporta boya hizmeti veren servislerden profesyonel bir hizmet almak, araç sahiplerinin yararına olacaktır.

Kaporta genel olarak şu şekilde tanımlanabilir: Motorlu taşıtlarda aracın motor bölümünü kapsayan, o bölgeyi koruyan, açılıp kapanan ve sacdan üretilmiş bir maddedir. Aracın diğer parçalarına göre biraz daha sağlam alaşımla üretilir. Çünkü kaportanın kaza anında gelen darbelere karşı dirençli olması, hem sürücünün can güvenliği hem de motorun güvenliği için oldukça mühimdir.
Araç kaporta boya işleminin özensiz ve deneyimsiz kişiler tarafından yapılması, araç satışı sırasında sürücüleri oldukça üzen bir durum. Gözle görülmese de satıştan önce ekspertizler tarafından incelendiğinde, yapılan kötü işçiliğin yarattığı tüm olumsuz unsurlar raporlara yansır.
Ayrıca birçok deneyimsiz el, hasar görüş araçlarda araba kaporta boya işlemi yaparken, lokal boyalarla sonuç alınacak kaportaların tamamını boyamaktadır. Komple Araç Boyama  da ise tıpkı yukarıda da belirttiğimiz gibi aracın satış aşamasında değerinin düşmesine sebep olacaktır. Güngören oto boya ve Güngören oto kaporta işlemleriniz için servisimizle iletişme geçebilirsiniz.

Kaporta Tamiri Nedir? Kaporta Tamiri Nasıl Yapılır?

Kaporta tamiri, araç kaportasında meydana gelen çizik, göçük, vuruk, ezik gibi sorunların alanında profesyonel kişiler tarafından eski haline getirilmesidir. Sök tak işlemi ve komple boyama yapmadan sadece hasar gören bölge lokal boya olarak onarılabiliyor. Günümüzde yaygın olarak kullanılan boyasız kaporta göçük düzeltme sistemi ile artık araçların satış esnasında değeri düşmüyor.  Akkaya Otomotiv Servisi bu yöntemi kullanan nadir ve deneyimli firmalardan biridir.

Kaporta Ekspertizi Nasıl Yapılır?

2. el araç satış piyasasındaki veriler göz önünde bulundurulduğunda kaporta ekspertizi oldukça önemlidir. Kaporta ekspertiz işlemini yapmak için micron ölçer cihazına sahip olmanı gerekir. Ardından bu cihaz sayesinde kaportanın dış yüzeyindeki boya kalınlığı ölçülür. Elde edilen veriler ile aracın fabrika boya verileri karşılaştırılır. Eğer veriler birbirine uymuyorsa kaportada daha önce işlem yapılmış demektir.
Oto kaporta boya hizmetine ihtiyacı olanlar için Akkaya Otomotiv oto kaporta boya servisi en ideal ve güvenilir adrestir. Güngören oto sanayi kaporta hizmeti için en doğru adres Akkaya.

İlgili Konular

Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli sürüş içinde dikkat edilmesi gereken birçok durum vardır. Bu durumlardan biri de takip mesafesidir. Takip mesafesinin düzgün bir şekilde ayarlanmadığı durumlarda sonu ölümle biten kazalar meydana gelebilmektedir.

Rehbere git

Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Patlak Amortisör Nedir; Aracın süspansiyon sistemi, içerisinde helezon ve amortisör yayları bulunmaktadır. Darbenin etkisiyle enerji depolayarak depoladığı bu enerjiyi geri bırakan helezon yayın, yay sayısını kontrol altına almak ve aracın sekme sorunu ile karşılamasını önlemek amacıyla amortisör sistemi kullanılmaktadır. Amortisör sistemi, yağ ile çalışan bir basınç tüpüdür. Sistemde oluşan deformasyonlar sonucu, amortisör içerisinde bulunan yağın dışarı çıkması olayı halk arasında "patlak amortisör" olarak adlandırılmaktadır. Bu durum amortisörün performansını durdurma...

Rehbere git
Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?
Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Triger kayışı nedir; zamanlama kayışı olarak da bilinen triger kayışı, belirli periyotlarda değişmesi gereken ve motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Sadece motorun performansı açısından değil, güvenliği açısından da kritik bir nokta olan triger kayışı, aracın önemli parçalarından biri olduğu için bakımı oldukça önemlidir.

Rehbere git

Akü Kışın Donmaması İçin Ne Yapılır?

Kış mevsiminin ülkemizde sert ve çetin geçmesi, bu mevsimde araçlar için birçok sorunla karşı karışıya gelmektedir. Bunlardan biri belki de önemlisi sık yaşanan akü donmalarıdır.

Rehbere git
Akü Kışın Donmaması İçin Ne Yapılır?