Fren Sistemleri Bakım & Onarım

Fren Sistemleri Bakım & Onarım

Araç fren sistemleri bakım ve onarım hizmeti, olası kaza riskinin azaltılması konusunda en önemli unsurlardan biridir. İhmali, geri dönülemez sonuçlar doğurabilir. Bunun için profesyonel servislerin belirlediği aralıklar ile muhakkak kontrolleri sağlanmalıdır.

Standartlara uygun, performansı sorunsuz çalışan bir fren sistemi sadece sizleri değil, aynı zamanda yollardaki başka sürücülerin de güvenlikleri için büyük önem taşır. Fren bakım onarım işlemlerinizi ihmal etmeyin. Bilindiği üzere kullandığımız araçlar düzenli kullanımdan dolayı zaman içerisinde aşınan birçok parçaya sahiptir. Fren sistemleri bu parçaların en önemlileri arasında yer alır.

Akkaya Otomotiv Servisi araç fren sistemleri bakım ve onarım konusunda tam ve güvenilir hizmet sunar. Skoda gibi markaların da içinde bulunduğu tüm araçlarda fren balata ve diskleri gibi tahrip olmuş parçaları tespit eder ve orijinalleriyle değiştirir. Akkaya Otomotiv fren inovasyonları konusunda kendini geliştirerek tüm markalara hizmet veriyor.

Fren Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Fren balataları fren disklerini sürtündükçe zaman içerisinde fren sisteminde bulunan disklerde zorlanma meydana gelir. Uzmanlarında önerdiği zaman çerçevesinde fren bakımları yapılmalıdır. Ortalama 80 bin kilometreye ulaşmış bir aracın disk değişimi sağlanır. Bu süreç eğer uzarsa, otomobil fren sistemleri ve oto bakım onarım işlemi ihmal edilirse kaza riskinin artmasına sebep olur. Bu kural Ford model üst segment araçlar için de geçerlidir.

Sorunsuz bir fren bakımı, doğru hizmet sağlanması ile elde edilir. Akkaya Otomotiv Servisi yüksek teknolojik alt yapısı, uzman kadrosu ve uzun yıllardır edindiği deneyim ile oto fren sistemleri bakım ve onarım konusunda sizlere kusursuz bir hizmet sağlıyor.

Fren Sistemleri Bakım ve Onarım Hizmeti Sunduğumuz Araç Markaları Nelerdir?

Akkaya Otomotiv Servisi fren sistemleri bakım ve onarım sektöründe hizmet sağladığı birçok marka ve model vardır. Bunlardan bazıları ise şunlardır:

  • Peugeot fren sistemleri bakım ve onarım
  • Toyota fren sistemleri bakım ve onarım
  • Ford fren sistemleri bakım ve onarım
  • Mercedes fren sistemleri bakım ve onarım
  • Nissan fren sistemleri bakım ve onarım
  • Skoda fren sistemleri bakım ve onarım
  • Volkswagen fren sistemleri bakım ve onarım
  • BMW fren sistemleri bakım ve onarım
  • Opel fren sistemleri bakım ve onarım
  • Renault fren sistemleri bakım ve onarım
Motor arıza teşhisi için ise bilgisayarlı tespit sistemleri ile kontrol yapılarak arızalarınızın tamiri yapılmaktadır.

İlgili Konular

Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Triger kayışı nedir; zamanlama kayışı olarak da bilinen triger kayışı, belirli periyotlarda değişmesi gereken ve motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Sadece motorun performansı açısından değil, güvenliği açısından da kritik bir nokta olan triger kayışı, aracın önemli parçalarından biri olduğu için bakımı oldukça önemlidir.

Rehbere git

Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır

Eskimiş bujiler, araçta ateşleme veya tekleme gibi problemlerin yaşanmasına sebep olmaktadır. Araçta oluşan bu gibi sorunlar düzeltilmediği takdirde aracın performansının gittikçe düşmesine ve fazla yakıt tüketmesine neden olmaktadır.

Rehbere git
Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır
Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli sürüş içinde dikkat edilmesi gereken birçok durum vardır. Bu durumlardan biri de takip mesafesidir. Takip mesafesinin düzgün bir şekilde ayarlanmadığı durumlarda sonu ölümle biten kazalar meydana gelebilmektedir.

Rehbere git

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

En genel anlamıyla periyodik oto bakımı işlemi, aracın daha iyi performans sağlaması, kullanım ömrünün daha uzun olması ve sürüş güvenliğinin maksimum seviyede tutulması için profesyonel servisler aracılığıyla yapılan bir hizmet türüdür.

Rehbere git
Araç yıllık bakımda neler yapılır?
Uzmanından Tavsiyeler

Uzmanından Tavsiyeler

“Fren pedalına bastığınızda pedalda bir itme kuvveti oluşturursunuz. Bu kuvvet balatalar üzerinden fren disklerine iletilir. 10-15 bin km´de bir fren bakımlarını yaptırmanız balata ve disk bazlı olası kaza risklerinizi minimuma indirir.”