Fren Sistemleri Bakım & Onarım

Fren Sistemleri Bakım & Onarım

Araç fren sistemleri bakım ve onarım hizmeti, olası kaza riskinin azaltılması konusunda en önemli unsurlardan biridir. İhmali, geri dönülemez sonuçlar doğurabilir. Bunun için profesyonel servislerin belirlediği aralıklar ile muhakkak kontrolleri sağlanmalıdır.

Standartlara uygun, performansı sorunsuz çalışan bir fren sistemi sadece sizleri değil, aynı zamanda yollardaki başka sürücülerin de güvenlikleri için büyük önem taşır. Fren bakım onarım işlemlerinizi ihmal etmeyin. Bilindiği üzere kullandığımız araçlar düzenli kullanımdan dolayı zaman içerisinde aşınan birçok parçaya sahiptir. Fren sistemleri bu parçaların en önemlileri arasında yer alır.

Akkaya Otomotiv Servisi araç fren sistemleri bakım ve onarım konusunda tam ve güvenilir hizmet sunar. Skoda gibi markaların da içinde bulunduğu tüm araçlarda fren balata ve diskleri gibi tahrip olmuş parçaları tespit eder ve orijinalleriyle değiştirir. Akkaya Otomotiv fren inovasyonları konusunda kendini geliştirerek tüm markalara hizmet veriyor.

Fren Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Fren balataları fren disklerini sürtündükçe zaman içerisinde fren sisteminde bulunan disklerde zorlanma meydana gelir. Uzmanlarında önerdiği zaman çerçevesinde fren bakımları yapılmalıdır. Ortalama 80 bin kilometreye ulaşmış bir aracın disk değişimi sağlanır. Bu süreç eğer uzarsa, otomobil fren sistemleri ve oto bakım onarım işlemi ihmal edilirse kaza riskinin artmasına sebep olur. Bu kural Ford model üst segment araçlar için de geçerlidir.

Sorunsuz bir fren bakımı, doğru hizmet sağlanması ile elde edilir. Akkaya Otomotiv Servisi yüksek teknolojik alt yapısı, uzman kadrosu ve uzun yıllardır edindiği deneyim ile oto fren sistemleri bakım ve onarım konusunda sizlere kusursuz bir hizmet sağlıyor.

Fren Sistemleri Bakım ve Onarım Hizmeti Sunduğumuz Araç Markaları Nelerdir?

Akkaya Otomotiv Servisi fren sistemleri bakım ve onarım sektöründe hizmet sağladığı birçok marka ve model vardır. Bunlardan bazıları ise şunlardır:

  • Peugeot fren sistemleri bakım ve onarım
  • Toyota fren sistemleri bakım ve onarım
  • Ford fren sistemleri bakım ve onarım
  • Mercedes fren sistemleri bakım ve onarım
  • Nissan fren sistemleri bakım ve onarım
  • Skoda fren sistemleri bakım ve onarım
  • Volkswagen fren sistemleri bakım ve onarım
  • BMW fren sistemleri bakım ve onarım
  • Opel fren sistemleri bakım ve onarım
  • Renault fren sistemleri bakım ve onarım
Motor arıza teşhisi için ise bilgisayarlı tespit sistemleri ile kontrol yapılarak arızalarınızın tamiri yapılmaktadır.

İlgili Konular

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Geçmişte lastik patlamasını yolda kalarak öğrenebiliyorken artık günümüzde üretilmiş yeni nesil teknolojiye sahip araçlar sayesinde, araç basıncının azaldığını veya söndüğünü sensörler sayesinde öğrenebiliyoruz.

Rehbere git

Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Patlak Amortisör Nedir; Aracın süspansiyon sistemi, içerisinde helezon ve amortisör yayları bulunmaktadır. Darbenin etkisiyle enerji depolayarak depoladığı bu enerjiyi geri bırakan helezon yayın, yay sayısını kontrol altına almak ve aracın sekme sorunu ile karşılamasını önlemek amacıyla amortisör sistemi kullanılmaktadır. Amortisör sistemi, yağ ile çalışan bir basınç tüpüdür. Sistemde oluşan deformasyonlar sonucu, amortisör içerisinde bulunan yağın dışarı çıkması olayı halk arasında "patlak amortisör" olarak adlandırılmaktadır. Bu durum amortisörün performansını durdurma...

Rehbere git
Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?
Triger seti ne kadar sürede değişir?

Triger seti ne kadar sürede değişir?

Triger setinin ne kadar sürede değişmesi gerektiği sorusuna cevap vermeden önce, triger seti hakkında araç sahipleri ve kullanıcılarının bilmesi gereken bazı bilgilerden bahsetmek yerinde olacaktır.

Rehbere git

Triger Kayışı Değişimi

Triger kayışı nedir; zamanlama kayışı olarak da bilinen triger kayışı, belirli periyotlarda değişmesi gereken ve motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Sadece motorun performansı açısından değil, güvenliği açısından da kritik bir nokta olan triger kayışı, aracın önemli parçalarından biri olduğu için bakımı oldukça önemlidir.

Rehbere git
Triger Kayışı Değişimi
Uzmanından Tavsiyeler

Uzmanından Tavsiyeler

“Fren pedalına bastığınızda pedalda bir itme kuvveti oluşturursunuz. Bu kuvvet balatalar üzerinden fren disklerine iletilir. 10-15 bin km´de bir fren bakımlarını yaptırmanız balata ve disk bazlı olası kaza risklerinizi minimuma indirir.”