Bahar Bakımı

Bahar Bakımı

Araç sahiplerinin çok sık hataya düştüğü konulardan biri; araçlarının rutin bakımlarını yaptırdıkları için mevsim geçişlerinde herhangi bir kontrole ihtiyaç duyulmadığını düşünmeleridir. Bahar bakımı tıpkı kış bakımı kadar önemli bir yer teşkil eder. Kışın tahrip olan doğa, baharın gelmesiyle kendini onarır ve tazelenir. Araçlar da böyledir.

Çünkü çetin geçen kış aylarında araçlarınız yorulur ve performansları düşüşe geçer. Buna Wolkswagen gibi üst segment araçlar da dahildir. Yapılacak birkaç küçük dokunuş ile araçlarınızı eski performanslarına getirerek güvenli sürüşe geçebilirsiniz. Otomobil bahar bakımı, yıllık bakımların dışında yapılan bir hizmettir ve her mevsim geçişinde icra edilmelidir. Yıllık bakımlarda sürücüler araçlarını 12 aylık bir süre için hazır hale getirir. Fakat bu bir yıl özellikle Nissan model araçlarda kendi içerisinde iniş çıkışlara sebep olur. Bu iniş çıkışları dengelemek, daha güvenli bir sürüş elde etmek için oto bahar bakımı hizmeti elzem bir konudur. Oto bakım onarım mevsim geçişlerinde mutlaka yaptırıması gereken önemli hizmetlerimiz arasında yer almaktadır.

Araç Bahar Bakımı Nasıl Yapılır?

Araba bahar bakımı,kış bakımına oranla daha makul fiyatlara yaptırılabilen bir hizmettir ve çok fazla iş zahmeti vermez. Tek yapmanız gereken sektöründe en profesyonel hizmeti veren bir servis ile irtibata geçmek. Akkaya Otomotiv Servisi tam da bu noktada devreye giriyor. Uzun yıllardır edindiği deneyimiyle bahar bakımı konusunda üstün hizmet sağlıyor. Akkaya Otomotiv Servisinin araç bahar bakımı alanında sunduğu hizmetleri sizler için listeledik.

 • 10 derece üzerinde bir sıcaklığa ulaşılan dönemlerde kış lastiklerini değiştirir.
 • Kışın yağmur ve çamur gibi etkenlerden tıkanan hava filtrelerini değiştirir.
 • Akünüzün değerlerini test ederek verimliliğini ölçer.
 • Fren hidrolik yağ kontrollerini yapar.
 • Özellikle Opel marka araçlarda klima sistemlerini kontrol ederek, sağlınız için klima gazı yenilenir.
 • Ayrıca talepler doğrultusunda dış yüzey bakımı sağlar.

Bahar Bakımı Hizmet Sunduğumuz Araç Markaları Nelerdir?

Akkaya Otomotiv Servisi araç bahar bakımı sektöründe hizmet sağladığı birçok marka ve model vardır. Bunlardan bazıları ise şunlardır:

 • Peugeot bahar bakımı
 • Toyota bahar bakımı
 • Ford bahar bakımı
 • Mercedes bahar bakımı
 • Nissan bahar bakımı
 • Skoda bahar bakımı
 • Volkswagen bahar bakımı
 • BMW bahar bakımı
 • Opel bahar bakımı
 • Renault bahar bakımı

İlgili Konular

Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Patlak Amortisör Nedir; Aracın süspansiyon sistemi, içerisinde helezon ve amortisör yayları bulunmaktadır. Darbenin etkisiyle enerji depolayarak depoladığı bu enerjiyi geri bırakan helezon yayın, yay sayısını kontrol altına almak ve aracın sekme sorunu ile karşılamasını önlemek amacıyla amortisör sistemi kullanılmaktadır. Amortisör sistemi, yağ ile çalışan bir basınç tüpüdür. Sistemde oluşan deformasyonlar sonucu, amortisör içerisinde bulunan yağın dışarı çıkması olayı halk arasında "patlak amortisör" olarak adlandırılmaktadır. Bu durum amortisörün performansını durdurma...

Rehbere git

Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır

Eskimiş bujiler, araçta ateşleme veya tekleme gibi problemlerin yaşanmasına sebep olmaktadır. Araçta oluşan bu gibi sorunlar düzeltilmediği takdirde aracın performansının gittikçe düşmesine ve fazla yakıt tüketmesine neden olmaktadır.

Rehbere git
Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır
Motor Yağı Değişim Süresi

Motor Yağı Değişim Süresi

Motor yağı doğrudan aracınızın performansını etkileyecek şekilde motor içerisi temizliği ve soğutma fonksiyonlarını yerine getirmektedir. Aracınızın kalbi olan motor bölümünün randımanlı biçimde çalışması için motor yağı değişimi önerilen süreler içerisinde gerçekleştirilmelidir.

Rehbere git

Akü Kışın Donmaması İçin Ne Yapılır?

Kış mevsiminin ülkemizde sert ve çetin geçmesi, bu mevsimde araçlar için birçok sorunla karşı karışıya gelmektedir. Bunlardan biri belki de önemlisi sık yaşanan akü donmalarıdır.

Rehbere git
Akü Kışın Donmaması İçin Ne Yapılır?