Lastik Tamir Ve Değişim

Lastik Tamir Ve Değişim

Trafikte sürüş halindeyken ya da park halinde bırakılan araçların başına çok sık gelen bir sorundur lastik patlaması. Fakat gelişen teknolojinin araçlara daha çok uyarlanması sayesinde inen lastik basınçları çok önceden keşfetmek mümkün. Araç göstergesinde alacağımız ilk uyarıda mutlaka lastik tamir ve değişim konusunda hizmet veren Akkaya Otomotiv oto tamiri servisine gidilmelidir.

Günümüzde patlak bir lastik farklı yöntemler kullanılarak tamir edilmektedir. Lastik tamircisi olarak oto lastik tamiri ve değişimi için iki farklı yöntem kullanılır. Bunlardan ilki fitil tekniğidir. Bu teknik ile tamir olan lastikler uzun vadede sağlıklı sonuçlar vermemektedir. En doğru yöntem yamalama yöntemidir. Bu yöntem lastiğe uygulandığında uzun süreli çözüm sağlanmış olur. Akkaya Otomotiv servisi oto lastik tamir ve değişim konusunda yama yöntemini kullanmaktadır. Bu sayede daha uzun ve güvenli sürüş olanağı sağlanmaktadır.

Bir lastik eğer onarılamayacak kadar yıpranmış veya hasar görmüş durumdaysa, aracın özelliklerine ve araçta bulunan diğer lastiklerinin özelliklerine göre hasarlı lastik yenisiyle değiştirilir. Hasarlı bir lastik yenisiyle değiştirildiğinde aracın sürüşünde birçok fayda sağlar. Yol tutuşu, yakıt tasarrufu ve güvenlik bunların en belirgin olanıdır.

Lastik Yanağına Yama Olur mu?

Bilindiği üzere her lastiğin bir sürüş ömrü vardır. Lastikler zaman içerisinde yıpranır ve sonunda tamamen kullanılamaz hale gelir. Lastiklerde sadece sırt bölgesinde hasar varsa tamir edilebilir. Bu hasarları yama yöntemiyle gidermek mümkün. Fakat özellikle omuz ve yanak bölgelerinden hasar almış lastiklerin tamiri mümkün olmaz. Çünkü araç sürüş halindeyken genel ağırlığı lastiklerin yanak bölgelerine bindirir ve bu durum lastik yanaklarının esnemesine sebep olur.

Ayrıca ömründen fazla kullanılan lastikler belli bir süre sonra yanak bölgesinde balon yapmaktadır. Balon yapmış bir lastiğin tamiri mümkün değildir. Böyle bir durum oluştuğunda tek çözüm yolu o lastiği bir yenisi ile değiştirmek olacaktır.

Araç lastik tamir ve değişim konusu dışarıdan oldukça basit bir işlem gibi görünse de aslında uzmanlık gerektiren bir iştir. Bu yüzden lastik tamir ve değişim konularında mutlaka Akkaya Otomotiv oto lastik bakım servisi ile irtibata geçiniz. Güngören lastik tamircisi arıyorsanız doğru adrestesiniz.

Lastik Bakımı ve Sürüş Güvenliği

Araçlarda sürüş güvenliği kriterinin sağlanması için pek çok unsur söz konusudur. Özellikle rutin bakım ve acil onarım işlemlerinin işlevselliği, sürüş güvenlik unsurlarını doğrudan etkiler. Lastiklerin türü, hacmi, araç tipi ve kullanım hacmi gibi nicel değerler; lastiklerin kullanım ömrünü belirler. Bu durumda bakım ve onarım işlemlerinin de lastik değerlerine uygun biçimde tasarlanması gerekir. Güngören lastik gibi alan uzmanı firmalardan destek almak, işlem güvenliğini garanti altına alır. Düzenli bakımı yapılan ve ani hasar kaynaklı onarımında profesyonel teknikler kullanılan lastiklerin; kullanım ömrü uzadığı gibi işlevsel performansı yükselir.

Lastik Onarım Hizmetleri

Güngören lastikhizmetleri tarafından sunulan yama ve fitil işlemleri, lastik bakımının değişmez yöntemleri arasında yer alır. Lastik bakım sürecinin profesyonel yönetimini sağlamak için uygun malzeme ve uzman işçilik zorunludur. Aksi durumlarda acemice müdahaleler lastik ömrünü kısalttığı gibi sürüş güvenliğini de tehlikeye atar. Araçların zemin koşullarıyla ve hareket kabiliyeti ile direkt bağlantısı olan lastikler nitelikli bakım kriterleri karşılanmış uygulamalar yoluyla onarılmalıdır.

Güngören lastikhizmetlerinin profesyonel uygulama planları, nitelikli ekipman ve alan uzmanı uygulayıcı ekip döngüsüne sahiptir. Bu sayede fitil veya yama fark etmeksizin, her tür onarım işleminde orijinal malzeme desteği ve profesyonel ekip avantajı sağlanır. Lastik performansının ilk günkü gibi olması ve sürüş deneyimine ait güvenlik kriterlerinin karşılanması için onarım işlemlerinin nitelikli hizmet kapsamında gerçekleşmesi önem taşır.

İlgili Konular

Güngören Oto Sanayi

Güngören Oto Sanayi

Bağcılar içerisinde yer alan Güngören oto sanayi, araçların bakım, onarım ve değişimlerinden sorumlu araç bakım servisidir. Servis, İstanbul’da merkezi bir konumda bulunmaktadır. Müşteriler için oluşturulmuş usta sertifikalı ve alanında eğitimli kadro ile hızlı bir sürede doğru hizmeti sağlamak adına Güngören oto sanayi, 7/24 hizmet vermektedir.

Rehbere git

Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli sürüş içinde dikkat edilmesi gereken birçok durum vardır. Bu durumlardan biri de takip mesafesidir. Takip mesafesinin düzgün bir şekilde ayarlanmadığı durumlarda sonu ölümle biten kazalar meydana gelebilmektedir.

Rehbere git
Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?
Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Patlak Amortisör Nedir; Aracın süspansiyon sistemi, içerisinde helezon ve amortisör yayları bulunmaktadır. Darbenin etkisiyle enerji depolayarak depoladığı bu enerjiyi geri bırakan helezon yayın, yay sayısını kontrol altına almak ve aracın sekme sorunu ile karşılamasını önlemek amacıyla amortisör sistemi kullanılmaktadır. Amortisör sistemi, yağ ile çalışan bir basınç tüpüdür. Sistemde oluşan deformasyonlar sonucu, amortisör içerisinde bulunan yağın dışarı çıkması olayı halk arasında "patlak amortisör" olarak adlandırılmaktadır. Bu durum amortisörün performansını durdurma...

Rehbere git

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

En genel anlamıyla periyodik oto bakımı işlemi, aracın daha iyi performans sağlaması, kullanım ömrünün daha uzun olması ve sürüş güvenliğinin maksimum seviyede tutulması için profesyonel servisler aracılığıyla yapılan bir hizmet türüdür.

Rehbere git
Araç yıllık bakımda neler yapılır?