Oto Bakım & Onarım

Oto Bakım & Onarım

Araç bakım ve onarımı, aracınızda gerçekleşen bir arızanın tespit edilip giderilmesi ya da periyodik bakım döneminde aracınızın belirli testlere sokularak güvenli ve üstün performanslı sürüş yapmanızı sağlayan bir hizmettir. Otomobiller birçok karmaşık maddenin bir araya entegre edilmesiyle oluşur. Bu yüzden araçlar muhakkak ki sektöründe uzman firmalara emanet edilmelidir.

Otomobil bakım ve onarım sektöründe eğitimli personeli, gelişimi yakından takip eden vizyonu ve en yeni teknolojik alt yapıya sahip tesisiyle Akkaya Otomotiv , sizlere Nissan markasından BMW markasına kadar tüm araçların araba bakım ve onarımı konusunda profesyonel bir hizmet sağlamaktadır. Periyodik bakım işlemleri profesyonel çalışan kadrosuyla titizlikle sürücülerin hizmetine sunulmaktadır. Bahar bakımı ve kış bakımı hizmetleriyle araçınızın mevsimlik bakmları yapılmaktadır.

Araç Sağlığında Oto Bakım ve Onarım Önemi

Araç motorlarından uzun ömürlü ve yüksek performans almak için araç bakımı oldukça önemlidir. İyi bir araç bakımı ise uzman eller tarafından sorunların doğru tespit edilmesi sayesinde gerçekleştirilebilir. İşte tam da bu noktada kullanmış olduğunuz aracın modeli, model yılı ve markası ne olursa olsun, Akkaya Otomotiv devreye girer. Akkaya Otomotiv Servisinin oto bakım ve onarım sektöründe uzun yıllar içerisinde edindiği deneyim ve sunduğu müşteri memnuniyeti sayesinde yolunuza güvenle devam edebilirsiniz. Güngören oto onarım servis noktamızda araç bakımınız 15 adımda gerçekleştirilir.

Mekanik Onarım Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Gelişen dünya düzeninde artan teknolojik buluşların en çok etkilediği sektörlerden birisi otomotiv sektörüdür. Araçların tasarımlarında mekanik aksana zamanla daha fazla yer verilmiştir. Özellikle Toyota ve Opel gibi üst segment markalarda mekanik tasarımlar sık kullanılmaktadır. Bu da mekanik onarım konusunun  oto tamir ( araba tamircisi olarak ) önemini hayli arttıran bir gelişmedir. Oto mekanik onarım, otomobilde bulunan tüm mekanik aksanın kontrol edilerek hataların düzeltilmesini ya da parça değişimi ile sorunların giderilmesi hizmetidir. Akkaya Otomotiv son teknolojik cihazları ve deneyimini kullanarak aracınızda oluşabilecek her türlü sorunu gidermektedir. Güngören Araç Bakım ve Onarımı, Mekanik Bakım, Oto Bakım gibi hizmlerimiz için servisimizden randevu talep edebilirsiniz. 

Oto Bakım ve Onarımda Hizmet Sunduğumuz Araç Markaları Nelerdir?

Akkaya Otomotiv, oto tamir ve bakım sektöründe birçok marka ve model araca hizmet vermektedir. Bunlardan bazıları ise şunlardır:

  • Peugeot oto bakım ve onarımı
  • Toyota oto bakım ve onarımı
  • Ford oto bakım ve onarımı
  • Mercedes oto bakım ve onarımı
  • Nissan oto bakım ve onarımı
  • Skoda oto bakım ve onarımı
  • Volkswagen oto bakım ve onarımı
  • BMW oto bakım ve onarımı
  • Opel oto bakım ve onarımı
  • Renault oto bakım ve onarımı

İlgili Konular

Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli sürüş içinde dikkat edilmesi gereken birçok durum vardır. Bu durumlardan biri de takip mesafesidir. Takip mesafesinin düzgün bir şekilde ayarlanmadığı durumlarda sonu ölümle biten kazalar meydana gelebilmektedir.

Rehbere git

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

En genel anlamıyla periyodik oto bakımı işlemi, aracın daha iyi performans sağlaması, kullanım ömrünün daha uzun olması ve sürüş güvenliğinin maksimum seviyede tutulması için profesyonel servisler aracılığıyla yapılan bir hizmet türüdür.

Rehbere git
Araç yıllık bakımda neler yapılır?
Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Triger kayışı nedir; zamanlama kayışı olarak da bilinen triger kayışı, belirli periyotlarda değişmesi gereken ve motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Sadece motorun performansı açısından değil, güvenliği açısından da kritik bir nokta olan triger kayışı, aracın önemli parçalarından biri olduğu için bakımı oldukça önemlidir.

Rehbere git

Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Patlak Amortisör Nedir; Aracın süspansiyon sistemi, içerisinde helezon ve amortisör yayları bulunmaktadır. Darbenin etkisiyle enerji depolayarak depoladığı bu enerjiyi geri bırakan helezon yayın, yay sayısını kontrol altına almak ve aracın sekme sorunu ile karşılamasını önlemek amacıyla amortisör sistemi kullanılmaktadır. Amortisör sistemi, yağ ile çalışan bir basınç tüpüdür. Sistemde oluşan deformasyonlar sonucu, amortisör içerisinde bulunan yağın dışarı çıkması olayı halk arasında "patlak amortisör" olarak adlandırılmaktadır. Bu durum amortisörün performansını durdurma...

Rehbere git
Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?
Uzmanından Tavsiyeler

Uzmanından Tavsiyeler

“Rutin bakımların düzenli yapılması, büyük arızaların oluşumunu önler ve size ciddi bir zaman ve ekonomik açıdan fayda sağlar. Aracımızdaki yolcuların güvenliği her şeyden önce gelir, bunun bilincinde olarak periyodik bakımları ihmal etmeyelim hem kendi sağlığımızı hem de araç yedek parçalarımızın sağlığını riske atmayalım. . Aynı zamanda rutin periyodik bakımlar yakıttan da tasarruf etmemizi sağlar.”