Elektronik Arıza Tespiti
Diğer Hizmetler

Elektronik Arıza Tespiti

Günümüzde artan teknolojik gelişmeler, araçlarda artan teknolojik detaylar, elektronik arıza tespiti konusunun önemini arttırdı. Çünkü yeni nesil araçlarda artık eskiye oranla tespit sistemi zorlaştı. Bu nedenle Akkaya Otomotiv Servisi bünyesinde bulundurduğu yüksek teknoloji arıza tespit cihazları ile araçlardaki sorunları noktasal ve kusursuz olarak tespit edilmesini sağlıyor.

Elektronik arıza tespiti sadece var olan bir arızayı tespit etmekle kalmaz. Aynı zamanda gelecekte yaşanabilecek sorunları da önceden tespit eder ve bu sorunları gidermek için zemin hazırlar. Artık günümüzde oto bakımı sırasında elektronik arıza tespiti yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sadece araç sahipleri eskisinden daha da güvenli sürüş ortamına kavuştular.

Genellikle arabada oluşan arızları gösterge panelinde yanan uyarılar vasıtasıyla anlamamız mümkün. Fakat gösterge panelinde olmadığı halde oluşabilecek arıza türleri de mevcut. Bu sorunların oluştuğunu en iyi sürüşümüz sırasında hissederiz. Bu bakımlar genelde Araç Elektronik Sistem Kontrolü esnasında kendini ele verir. Sorunun sebebini anlamak için elektronik arıza tespiti yapılması gerekir. Bu sayede sorunun elektrik sisteminde mi yoksa motor bölgesinde mi olduğu kolaylıkla anlaşılır. 

Elektronik Arıza Tespiti Nasıl Yapılır?

Hasar ikaz ışığı almış araçların arıza tespitini yapmak için bu işlem için özel üretilmiş bilgisayarlar kullanılır. Bu bilgisayarlar aracın beynine özel bir uzatma kablosu ile bağlanarak belli programlar aracılığıyla hata tespit edilir. Kimi zaman tespit edilen bu arızalar bilgisayar yardımıyla giderilse de çoğu zaman bu arızaların giderilmesi için aracın profesyonel bir kişi tarafından onarılması gerekir. Göstergede çıkan ikaz ışıkları sürücüler tarafından mutlaka dikkate alınmalıdır. Mümkünse bu arızaların tamiri için periyodik araba bakımı dönemi beklenmemelidir. Çünkü dikkate alınmayan arızalar araçta büyük mekanik sorunların öncüsü olabilir. Ve bu durum gelecekte sürücülere büyük maliyetli hasarlar çıkarabilir.

Arabalardaki elektronik arazılar genelde insanlar tarafından oldukça zor ve karmaşık olarak nitelendirilir. Bu niteleme bir bakıma doğrudur. Fakat elektronik arıza tespiti sorunlarıyla başa çıkacak uzmanlıktaki kadroları ve her arızayı doğru ve noktasal olarak tespit edebilen teknolojik cihazlarıyla Akkaya Otomotiv  Servisi, tüm bu sorunlarınızı kolaylıkla gideriyor.  

İlgili Konular

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

En genel anlamıyla periyodik oto bakımı işlemi, aracın daha iyi performans sağlaması, kullanım ömrünün daha uzun olması ve sürüş güvenliğinin maksimum seviyede tutulması için profesyonel servisler aracılığıyla yapılan bir hizmet türüdür.

Rehbere git

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Geçmişte lastik patlamasını yolda kalarak öğrenebiliyorken artık günümüzde üretilmiş yeni nesil teknolojiye sahip araçlar sayesinde, araç basıncının azaldığını veya söndüğünü sensörler sayesinde öğrenebiliyoruz.

Rehbere git
Araç lastik tamiri nasıl yapılır?
Güngören Oto Sanayi

Güngören Oto Sanayi

Bağcılar içerisinde yer alan Güngören oto sanayi, araçların bakım, onarım ve değişimlerinden sorumlu araç bakım servisidir. Servis, İstanbul’da merkezi bir konumda bulunmaktadır. Müşteriler için oluşturulmuş usta sertifikalı ve alanında eğitimli kadro ile hızlı bir sürede doğru hizmeti sağlamak adına Güngören oto sanayi, 7/24 hizmet vermektedir.

Rehbere git

Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Patlak Amortisör Nedir; Aracın süspansiyon sistemi, içerisinde helezon ve amortisör yayları bulunmaktadır. Darbenin etkisiyle enerji depolayarak depoladığı bu enerjiyi geri bırakan helezon yayın, yay sayısını kontrol altına almak ve aracın sekme sorunu ile karşılamasını önlemek amacıyla amortisör sistemi kullanılmaktadır. Amortisör sistemi, yağ ile çalışan bir basınç tüpüdür. Sistemde oluşan deformasyonlar sonucu, amortisör içerisinde bulunan yağın dışarı çıkması olayı halk arasında "patlak amortisör" olarak adlandırılmaktadır. Bu durum amortisörün performansını durdurma...

Rehbere git
Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?