Fren İnovasyonları

Fren İnovasyonları

Otomobil sektöründe konu sürüş güvenliği olduğunda, fren inovasyonları oldukça önemli bir yer teşkil etmektedir. Gelişen teknolojide her alanda olduğu gibi otomotiv sektöründe de yenilik ihtiyacı duyuluyor. Araç fren inovasyonları bunun en başında gelmekte.

Akkaya Otomotiv Servisi kurulduğu günden bu zamana dek çok sayıda ürün ve patent yeniliği konusunda ne derece ileri seviyede olduğunu sektöre kanıtladı. Bu yenilikçi vizyonu sayesinde fren sistemlerinin gelişmesinde büyük rol oynadı. Aynı vizyon ve kararlılıkla oto fren inovasyonları konusuna eğilmeye devam ediyor.

Son Teknoloji Ürünü; Fren İnovasyonu

Geliştirilen yeni nesil otomobil fren inovasyonları sayesinde araçlar için birçok fayda meydana geldi. Bunlardan en önemlisi ise araçların duruş mesafesinin daha kısa oranlara düşürülmesi. Eskiden bir aracın hızına göre durma mesafesi uzunken bu mesafeler artık oldukça kısalmış durumda.

Ayrıca araçların duruş mesafesinin kısaltılmasının yanında çok önemli bir atılıma daha imza atıldı bu süreçte. Araçların durma esnasında savrulma oranları geliştirilen teknolojik çalışmalar doğrultusunda minimum seviyelere düşürüldü. Bu da sürüş güvenliğini artık kusursuz hale getirdi.

ESP sistemi bir fren inovasyon çalışmasının neticesinde araçlara uygulanmış bir sitemdir. ESP, elektronik stabilite programının kısaltılmış halidir. Eğer sürüş esnasında fren yaptığınızda araçta kayma ya da savrulma meydana gelirse ESP sistemi bu sorunu anında algılar ve aracı dengeye sokmak için çalışır. Günümüzde ESP kullanımı birçok Avrupa ülkesinde zorunluluk haline getirilmiş durumda. Bu zorunlu ülkeler listesi her geçen gün artmaktadır.

Fren bakım onarım işlemleri aksatılmamalıdır. Aksatıldığı durumlarda sürücüler yalnızca kendi sürüş güvenlikleri tehlikeye atmakla kalmaz, aynı zamanda da trafikteki diğer sürücülerin sürüş güvenliklerini de tehlikeye atar. Bu sistemler oldukça karmaşık bir yapıya sahiptir. O yüzden bakımları muhakkak profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksatılacak ufak bir şey, ileride sürücülere büyük sorunlar yaratabilir.

Akkaya Otomotiv Servisi ister fren sistemleri bakımı olsun ya da isterse fren sistemleri kontrolü olsun, sürüş güvenliğiniz ile ilgili her konuda sizlere yardımcı olur. Ayrıca fren sistemleri dışında da araç bakımı ile alakalı her konuda profesyonel kadrosu ve teknolojik alt yapıya sahip tesisleriyle kusursuz hizmet sağlar. 

İlgili Konular

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Geçmişte lastik patlamasını yolda kalarak öğrenebiliyorken artık günümüzde üretilmiş yeni nesil teknolojiye sahip araçlar sayesinde, araç basıncının azaldığını veya söndüğünü sensörler sayesinde öğrenebiliyoruz.

Rehbere git

Akü Kışın Donmaması İçin Ne Yapılır?

Kış mevsiminin ülkemizde sert ve çetin geçmesi, bu mevsimde araçlar için birçok sorunla karşı karışıya gelmektedir. Bunlardan biri belki de önemlisi sık yaşanan akü donmalarıdır.

Rehbere git
Akü Kışın Donmaması İçin Ne Yapılır?
Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli sürüş içinde dikkat edilmesi gereken birçok durum vardır. Bu durumlardan biri de takip mesafesidir. Takip mesafesinin düzgün bir şekilde ayarlanmadığı durumlarda sonu ölümle biten kazalar meydana gelebilmektedir.

Rehbere git

Motor Yağı Değişim Süresi

Motor yağı doğrudan aracınızın performansını etkileyecek şekilde motor içerisi temizliği ve soğutma fonksiyonlarını yerine getirmektedir. Aracınızın kalbi olan motor bölümünün randımanlı biçimde çalışması için motor yağı değişimi önerilen süreler içerisinde gerçekleştirilmelidir.

Rehbere git
Motor Yağı Değişim Süresi