Motor Arıza Teşhis & Tamiri

Motor Arıza Teşhis & Tamiri

Günümüzde bilindiği üzere dünya genelinde büyük teknolojik buluşlar meydana gelmektedir. Bu teknolojik yenilikler yaşamın her alanında olduğu gibi otomotiv sektöründe de entegre oldu. Bu da teknik açıdan otomobilleri oldukça karmaşık ve zor bir hale getirdi. Bu da araç motor arıza teşhis ve tamiri konusunun önemini hayli arttırdı.

Modern araçlarda motor arıza teşhis ve tamiri için öncelikle arızanın tespiti yapılır. Diyagnostik işlemi denilen bir tür elektronik ölçümleme sistemi kullanılır bu işlem sırasında. Bu işlem genel hatlarıyla bir tür arıza tespit işlemidir. Bu işlem sayesinde araç motorunda oluşan arızayı noktasal olarak öğrenebiliyoruz.

Araçlarda bulunan motorların, tıpkı diğer parçalarda olduğu gibi bir ömrü vardır. Zamanla yıpranan motorların bazı parçaları yenilenmeye ihtiyaç duyar. Motor yağ ve filtre değişimi düzenli olarak yapılması gerekn yenilemeler arasında yer alır. Fakat bu ömrün ne kadar olacağını sürücünün sürüş performansı, kullanılan yol durumu, mevsim koşulları gibi unsurlar belirler. Motor tamirinde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise değişecek olan parçaların orijinal olanlarıyla değiştirilmesi gerektiğidir. Çünkü daha az maliyetli olduğu için seçilen yan sanayi motor parçaları ilerleyen dönemde araç sahiplerine büyük sorunlar yaratabilir. Kısaca daha az maliyet uğruna uzun vadede daha büyük bedeller ödenmesi kaçınılmazdır.

Motor Arıza Teşhis ve Tamiri Nerede Yaptırılır?

Artan teknolojiyle günümüzde karmaşık bir hal alan motor sistemleri, işinde uzman, deneyim sahibi, teknolojik hamleleri yakından takip eden ustalar tarafından işlem görmelidir. Çünkü motor arıza teşhis ve tamiri sırasında yapılacak en ufak bir işçilik hatası, sürücülerin can ve mal güvenliğini riske atacağı gibi, trafikte bulunan diğer sürücüler içinde tehlike teşkil eder. Bu işlem profesyonel cihazlar ile gerçekleştirildiğinde kusursuz bir sonuç elde edilir.

Sürüş güvenliğimiz açısından otomobil motor arıza teşhis ve tamiri oldukça önemlidir. Eğer araçta motor arıza ikaz lambası yanmışsa hiç zaman kaybetmeden oto onarımı hizmeti sağlayan Akkaya Otomotiv servisine gidilmelidir. Uzun yıllardır bünyesinde yetiştirdiği uzman kadrosu, bu süreçte edindiği sektör bilgisi ve teknolojik alt yapıya sahip tesisiyle Akkaya Otomotiv firmamız, motor arızalarında müşterilerine her zaman için profesyonel hizmet sağlamaktadır.

İlgili Konular

Motor Yağı Değişim Süresi

Motor Yağı Değişim Süresi

Motor yağı doğrudan aracınızın performansını etkileyecek şekilde motor içerisi temizliği ve soğutma fonksiyonlarını yerine getirmektedir. Aracınızın kalbi olan motor bölümünün randımanlı biçimde çalışması için motor yağı değişimi önerilen süreler içerisinde gerçekleştirilmelidir.

Rehbere git

Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır

Eskimiş bujiler, araçta ateşleme veya tekleme gibi problemlerin yaşanmasına sebep olmaktadır. Araçta oluşan bu gibi sorunlar düzeltilmediği takdirde aracın performansının gittikçe düşmesine ve fazla yakıt tüketmesine neden olmaktadır.

Rehbere git
Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır
Araç yıllık bakımda neler yapılır?

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

En genel anlamıyla periyodik oto bakımı işlemi, aracın daha iyi performans sağlaması, kullanım ömrünün daha uzun olması ve sürüş güvenliğinin maksimum seviyede tutulması için profesyonel servisler aracılığıyla yapılan bir hizmet türüdür.

Rehbere git

Güngören Oto Sanayi

Bağcılar içerisinde yer alan Güngören oto sanayi, araçların bakım, onarım ve değişimlerinden sorumlu araç bakım servisidir. Servis, İstanbul’da merkezi bir konumda bulunmaktadır. Müşteriler için oluşturulmuş usta sertifikalı ve alanında eğitimli kadro ile hızlı bir sürede doğru hizmeti sağlamak adına Güngören oto sanayi, 7/24 hizmet vermektedir.

Rehbere git
Güngören Oto Sanayi