Motor Arıza Teşhis & Tamiri

Motor Arıza Teşhis & Tamiri

Günümüzde bilindiği üzere dünya genelinde büyük teknolojik buluşlar meydana gelmektedir. Bu teknolojik yenilikler yaşamın her alanında olduğu gibi otomotiv sektöründe de entegre oldu. Bu da teknik açıdan otomobilleri oldukça karmaşık ve zor bir hale getirdi. Bu da araç motor arıza teşhis ve tamiri konusunun önemini hayli arttırdı.

Modern araçlarda motor arıza teşhis ve tamiri için öncelikle arızanın tespiti yapılır. Diyagnostik işlemi denilen bir tür elektronik ölçümleme sistemi kullanılır bu işlem sırasında. Bu işlem genel hatlarıyla bir tür arıza tespit işlemidir. Bu işlem sayesinde araç motorunda oluşan arızayı noktasal olarak öğrenebiliyoruz.

Araçlarda bulunan motorların, tıpkı diğer parçalarda olduğu gibi bir ömrü vardır. Zamanla yıpranan motorların bazı parçaları yenilenmeye ihtiyaç duyar. Motor yağ ve filtre değişimi düzenli olarak yapılması gerekn yenilemeler arasında yer alır. Fakat bu ömrün ne kadar olacağını sürücünün sürüş performansı, kullanılan yol durumu, mevsim koşulları gibi unsurlar belirler. Motor tamirinde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri ise değişecek olan parçaların orijinal olanlarıyla değiştirilmesi gerektiğidir. Çünkü daha az maliyetli olduğu için seçilen yan sanayi motor parçaları ilerleyen dönemde araç sahiplerine büyük sorunlar yaratabilir. Kısaca daha az maliyet uğruna uzun vadede daha büyük bedeller ödenmesi kaçınılmazdır.

Motor Arıza Teşhis ve Tamiri Nerede Yaptırılır?

Artan teknolojiyle günümüzde karmaşık bir hal alan motor sistemleri, işinde uzman, deneyim sahibi, teknolojik hamleleri yakından takip eden ustalar tarafından işlem görmelidir. Çünkü motor arıza teşhis ve tamiri sırasında yapılacak en ufak bir işçilik hatası, sürücülerin can ve mal güvenliğini riske atacağı gibi, trafikte bulunan diğer sürücüler içinde tehlike teşkil eder. Bu işlem profesyonel cihazlar ile gerçekleştirildiğinde kusursuz bir sonuç elde edilir.

Sürüş güvenliğimiz açısından otomobil motor arıza teşhis ve tamiri oldukça önemlidir. Eğer araçta motor arıza ikaz lambası yanmışsa hiç zaman kaybetmeden oto onarımı hizmeti sağlayan Akkaya Otomotiv servisine gidilmelidir. Uzun yıllardır bünyesinde yetiştirdiği uzman kadrosu, bu süreçte edindiği sektör bilgisi ve teknolojik alt yapıya sahip tesisiyle Akkaya Otomotiv firmamız, motor arızalarında müşterilerine her zaman için profesyonel hizmet sağlamaktadır.

İlgili Konular

Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır

Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır

Eskimiş bujiler, araçta ateşleme veya tekleme gibi problemlerin yaşanmasına sebep olmaktadır. Araçta oluşan bu gibi sorunlar düzeltilmediği takdirde aracın performansının gittikçe düşmesine ve fazla yakıt tüketmesine neden olmaktadır.

Rehbere git

Güngören Oto Sanayi

Bağcılar içerisinde yer alan Güngören oto sanayi, araçların bakım, onarım ve değişimlerinden sorumlu araç bakım servisidir. Servis, İstanbul’da merkezi bir konumda bulunmaktadır. Müşteriler için oluşturulmuş usta sertifikalı ve alanında eğitimli kadro ile hızlı bir sürede doğru hizmeti sağlamak adına Güngören oto sanayi, 7/24 hizmet vermektedir.

Rehbere git
Güngören Oto Sanayi
Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli sürüş içinde dikkat edilmesi gereken birçok durum vardır. Bu durumlardan biri de takip mesafesidir. Takip mesafesinin düzgün bir şekilde ayarlanmadığı durumlarda sonu ölümle biten kazalar meydana gelebilmektedir.

Rehbere git

Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Patlak Amortisör Nedir; Aracın süspansiyon sistemi, içerisinde helezon ve amortisör yayları bulunmaktadır. Darbenin etkisiyle enerji depolayarak depoladığı bu enerjiyi geri bırakan helezon yayın, yay sayısını kontrol altına almak ve aracın sekme sorunu ile karşılamasını önlemek amacıyla amortisör sistemi kullanılmaktadır. Amortisör sistemi, yağ ile çalışan bir basınç tüpüdür. Sistemde oluşan deformasyonlar sonucu, amortisör içerisinde bulunan yağın dışarı çıkması olayı halk arasında "patlak amortisör" olarak adlandırılmaktadır. Bu durum amortisörün performansını durdurma...

Rehbere git
Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?