Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Periyodik bakım araç içerisindeki parçaların doğru ve sağlıklı çalışmasını sağlamak için teknolojik makinalar aracılığıyla testler yapılması, sorunların tespit edilmesi ve problemlerin en doğru şekilde giderilmesi sürecidir. Akkaya Otomotiv ise bu alanda faaliyet gösteren ve sektörün gerektirdiği profesyonellik seviyesini karşılayan bir yapıdadır.

Periyodik Bakım Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Zamanla eskiyen, işleyişi aksatan veya işlevini yitiren parçalar araç performansını düşürür. Bir otomobilin performansının düşmesi, sürücülerin güvenliğini ve sağlığını riske atan bir durum haline gelebilir. Marka veya model fark etmeksizin tüm araçlara düzenli oto bakım onarım uygulanması gerekir. Fakat her aracın göreceği işlem farklıdır. Örneğin Peugeot marka bir aracın göreceği periyodik bakım ile Mercedes marka bir otomobilin bakımı birbirinden farklıdır.
Araç periyodik bakımı sırasında değiştirilecek parçaların kalitesi, aracınızın ve motorunun geleceği için çok elzem bir konudur. Akkaya Otomotiv  aracınızda işlevini yitirmiş veya işlevi azalmış bir parçayı yenisiyle değiştirirken her zaman için orijinal yedek parça kullanmaktadır. Bir aracın performansı, kullanılan malzemenin kalitesiyle orantılıdır.

Periyodik bakımda ne yapılır?

Otomobil periyodik bakımı yapılırken hizmet alan aracın hemen hemen tüm mekanizmaları kontrolden geçer. Frenlerin kontrolü, far ayarı, araç ön takımlarının kontrolü, soğutma suyu ve lastiklerin kontrolü bu bakım sırasında yapılan işlerden en önemlileridir. Ayrıca BMW türevi araç segmentlerinde şase kontrolü, kaporta kontrolü ve diğer mekanik aksanlar da periyodik bakım sırasında incelenen alanlardandır. Periyodik bakımı yaptırılacak firma seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken şey, o firmanın bu alanda ne kadar deneyimli olduğu ve tesisinin teknolojiyi ne kadar kullandığıdır. Akkaya Otomotiv , tüm bu çekincelerinizi karşılayarak sizlere en iyi hizmeti sağlıyor.

Periyodik bakım ne kadar sürüyor?

Oto periyodik bakım hizmetinin ne kadar süreceği, bu hizmeti veren firmanın deneyim ve çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir. Akkaya Otomotivoto servisi, araçların periyodik bakımlarını yaparken sizlere diğer birçok avantajın yanında zaman da kazandırır. 

Hizmet sunduğumuz araç markaları nelerdir?

Akkaya Otomotiv oto periyodik bakım hizmeti kapsamında yer alan markalar şunlardır:

  • Peugeot periyodik bakımı
  • Toyota periyodik bakımı
  • Ford periyodik bakımı
  • Mercedes periyodik bakımı
  • Nissan periyodik bakımı
  • Skoda periyodik bakımı
  • Volkswagen periyodik bakımı
  • BMW periyodik bakımı
  • Opel periyodik bakımı
  • Renault periyodik bakımı

İlgili Konular

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Geçmişte lastik patlamasını yolda kalarak öğrenebiliyorken artık günümüzde üretilmiş yeni nesil teknolojiye sahip araçlar sayesinde, araç basıncının azaldığını veya söndüğünü sensörler sayesinde öğrenebiliyoruz.

Rehbere git

Triger Kayışı Değişimi

Triger kayışı nedir; zamanlama kayışı olarak da bilinen triger kayışı, belirli periyotlarda değişmesi gereken ve motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Sadece motorun performansı açısından değil, güvenliği açısından da kritik bir nokta olan triger kayışı, aracın önemli parçalarından biri olduğu için bakımı oldukça önemlidir.

Rehbere git
Triger Kayışı Değişimi
Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır

Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır

Eskimiş bujiler, araçta ateşleme veya tekleme gibi problemlerin yaşanmasına sebep olmaktadır. Araçta oluşan bu gibi sorunlar düzeltilmediği takdirde aracın performansının gittikçe düşmesine ve fazla yakıt tüketmesine neden olmaktadır.

Rehbere git

Güngören Oto Sanayi

Bağcılar içerisinde yer alan Güngören oto sanayi, araçların bakım, onarım ve değişimlerinden sorumlu araç bakım servisidir. Servis, İstanbul’da merkezi bir konumda bulunmaktadır. Müşteriler için oluşturulmuş usta sertifikalı ve alanında eğitimli kadro ile hızlı bir sürede doğru hizmeti sağlamak adına Güngören oto sanayi, 7/24 hizmet vermektedir.

Rehbere git
Güngören Oto Sanayi
Uzmanından Tavsiyeler

Uzmanından Tavsiyeler

“Aracınızın performansının üst düzeyde maksimum seviyede kalmasını sağlamak için periyodik bakımlarınızı ihmal etmeyin. Yasal yükümlülükleri dikkate alın.”