Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Periyodik bakım araç içerisindeki parçaların doğru ve sağlıklı çalışmasını sağlamak için teknolojik makinalar aracılığıyla testler yapılması, sorunların tespit edilmesi ve problemlerin en doğru şekilde giderilmesi sürecidir. Akkaya Otomotiv ise bu alanda faaliyet gösteren ve sektörün gerektirdiği profesyonellik seviyesini karşılayan bir yapıdadır.

Periyodik Bakım Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Zamanla eskiyen, işleyişi aksatan veya işlevini yitiren parçalar araç performansını düşürür. Bir otomobilin performansının düşmesi, sürücülerin güvenliğini ve sağlığını riske atan bir durum haline gelebilir. Marka veya model fark etmeksizin tüm araçlara düzenli oto bakım onarım uygulanması gerekir. Fakat her aracın göreceği işlem farklıdır. Örneğin Peugeot marka bir aracın göreceği periyodik bakım ile Mercedes marka bir otomobilin bakımı birbirinden farklıdır.
Araç periyodik bakımı sırasında değiştirilecek parçaların kalitesi, aracınızın ve motorunun geleceği için çok elzem bir konudur. Akkaya Otomotiv  aracınızda işlevini yitirmiş veya işlevi azalmış bir parçayı yenisiyle değiştirirken her zaman için orijinal yedek parça kullanmaktadır. Bir aracın performansı, kullanılan malzemenin kalitesiyle orantılıdır.

Periyodik bakımda ne yapılır?

Otomobil periyodik bakımı yapılırken hizmet alan aracın hemen hemen tüm mekanizmaları kontrolden geçer. Frenlerin kontrolü, far ayarı, araç ön takımlarının kontrolü, soğutma suyu ve lastiklerin kontrolü bu bakım sırasında yapılan işlerden en önemlileridir. Ayrıca BMW türevi araç segmentlerinde şase kontrolü, kaporta kontrolü ve diğer mekanik aksanlar da periyodik bakım sırasında incelenen alanlardandır. Periyodik bakımı yaptırılacak firma seçilirken en çok dikkat edilmesi gereken şey, o firmanın bu alanda ne kadar deneyimli olduğu ve tesisinin teknolojiyi ne kadar kullandığıdır. Akkaya Otomotiv , tüm bu çekincelerinizi karşılayarak sizlere en iyi hizmeti sağlıyor.

Periyodik bakım ne kadar sürüyor?

Oto periyodik bakım hizmetinin ne kadar süreceği, bu hizmeti veren firmanın deneyim ve çalışma koşullarına göre farklılık göstermektedir. Akkaya Otomotivoto servisi, araçların periyodik bakımlarını yaparken sizlere diğer birçok avantajın yanında zaman da kazandırır. 

Hizmet sunduğumuz araç markaları nelerdir?

Akkaya Otomotiv oto periyodik bakım hizmeti kapsamında yer alan markalar şunlardır:

  • Peugeot periyodik bakımı
  • Toyota periyodik bakımı
  • Ford periyodik bakımı
  • Mercedes periyodik bakımı
  • Nissan periyodik bakımı
  • Skoda periyodik bakımı
  • Volkswagen periyodik bakımı
  • BMW periyodik bakımı
  • Opel periyodik bakımı
  • Renault periyodik bakımı

İlgili Konular

Motor Yağı Değişim Süresi

Motor Yağı Değişim Süresi

Motor yağı doğrudan aracınızın performansını etkileyecek şekilde motor içerisi temizliği ve soğutma fonksiyonlarını yerine getirmektedir. Aracınızın kalbi olan motor bölümünün randımanlı biçimde çalışması için motor yağı değişimi önerilen süreler içerisinde gerçekleştirilmelidir.

Rehbere git

Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?

Güvenli sürüş içinde dikkat edilmesi gereken birçok durum vardır. Bu durumlardan biri de takip mesafesidir. Takip mesafesinin düzgün bir şekilde ayarlanmadığı durumlarda sonu ölümle biten kazalar meydana gelebilmektedir.

Rehbere git
Güvenli Sürüş! Takip Mesafesi Nedir? Neden Önemlidir?
Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Patlak Amortisör Nedir; Aracın süspansiyon sistemi, içerisinde helezon ve amortisör yayları bulunmaktadır. Darbenin etkisiyle enerji depolayarak depoladığı bu enerjiyi geri bırakan helezon yayın, yay sayısını kontrol altına almak ve aracın sekme sorunu ile karşılamasını önlemek amacıyla amortisör sistemi kullanılmaktadır. Amortisör sistemi, yağ ile çalışan bir basınç tüpüdür. Sistemde oluşan deformasyonlar sonucu, amortisör içerisinde bulunan yağın dışarı çıkması olayı halk arasında "patlak amortisör" olarak adlandırılmaktadır. Bu durum amortisörün performansını durdurma...

Rehbere git

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Geçmişte lastik patlamasını yolda kalarak öğrenebiliyorken artık günümüzde üretilmiş yeni nesil teknolojiye sahip araçlar sayesinde, araç basıncının azaldığını veya söndüğünü sensörler sayesinde öğrenebiliyoruz.

Rehbere git
Araç lastik tamiri nasıl yapılır?
Uzmanından Tavsiyeler

Uzmanından Tavsiyeler

“Aracınızın performansının üst düzeyde maksimum seviyede kalmasını sağlamak için periyodik bakımlarınızı ihmal etmeyin. Yasal yükümlülükleri dikkate alın.”