Oto Elektrik Sistemi

Oto Elektrik Sistemi

Son yıllarda gelişen teknolojik hamleler, özellikle otomobil sektörüne oldukça fazla entegre olmuştur. Otomobil sektörü konforu önemseyen bir sektördür. Bunu sağlamak adına da üreticiler araçlarına birçok yenilikçi teknoloji ekledi. Bu yüzden oto elektrik sistemi araçlar için olmazsa olmaz konuma geldi.

Otomobil elektrik sistemi araçta kullanımının en yoğun olduğu yerler: motoru çalıştırılması, far ve lambaların yanması, cam silecekleri, klima, ses sistemlerinin çalışmasıdır. Mercedes marka gibi üst segment araçlarda ise sunroof, geri görüş kamerası gibi dijital parçalarda bu sistem üzerine kuruludur.

Araçlarda Elektrik Sistemi Nasıl Çalışır?

Aracınızda sürüş öncesi ve sürüş sırasında kullandığınız her şey araba elektrik sistemi sayesinde gerçekleştirilmektedir. Çok karmaşık bir düzene sahip olsalar da sürücülerin araç elektrik sistemi konusuna hâkim olmaları, ileride yaşanabilecek sorunlara çözüm üretmek açısından oldukça mühimdir. Günümüzde üretici firmalar müşterilerine bu konudaki işlerini oldukça kolaylaştırdı. Artık araçlardaki en ufak bir arıza bile sürüş ekranında uyarı olarak karşımıza sunuluyor. Ayrıca bu uyarı ikonlarının ne anlama geldiği, çözümlerinin nasıl olacağı konusunda da geniş bir kılavuz imkânı sunuluyor.

Oto Elektrik Ustası Ne İş Yapar?

Oto elektrik ustası, otomobil elektrik sisteminde yaşanan arızaların tespitini yapıp, sorunun giderilmesi için bilimin etkenlerini kullanarak hizmet veren kişidir. Kimi zaman ise bu kişiler henüz oluşmamış fakat ileri de yaşanması muhtemel sorunları da tespit edip ona göre önlemler alabilirler.
Akkaya Otomotiv Servisi bu alanda yetiştirdiği ve uzun yıllardır deneyim sahibi yaptığı birçok profesyonel oto elektrik ustası ile çalışmaktadır. Sahip olduğu tüm teknolojik alt yapı ve ustalarının uzmanlığı sayesinde müşterilerine kusursuz hizmet sağlamaya devam ediyor. Güngören oto elektrik servisi Akkaya otomotiv, her zaman profesyoneller ile çalışmaktadır. Güngören oto sanayi içerisinde oto elektrik sistemi onarımı için en iyi adres Akkaya.

Neden Akkaya Otomotiv?

Akkaya Otomotiv, tamamen belirli standartlar çerçevesinde hizmet sunan ve bu standartları teknisyenleri açısından da sağlayan bir oto bakım firmasıdır. Bu firma aralığı ile gerçekleştirilen oto elektrik bakımı hizmetlerinde hata marjı oldukça düşüktür. Bunun temel nedeni, önce sorunların mümkün olan en doğru şekilde tespit edilmesi, ardından söz konusu sorunlar için en doğru olan adımların planlanmasıdır. Yani Akkaya Otomotiv oto elektronik sistemi bakımı, bir planın sonucudur. Unutmamalısınız ki, Güngören oto elektrik servis ekibi, Bosch disiplini ve bilgisi ile donatılmıştır.

İlgili Konular

Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Kusurlu Amortisör Muayeneden Geçer Mi?

Patlak Amortisör Nedir; Aracın süspansiyon sistemi, içerisinde helezon ve amortisör yayları bulunmaktadır. Darbenin etkisiyle enerji depolayarak depoladığı bu enerjiyi geri bırakan helezon yayın, yay sayısını kontrol altına almak ve aracın sekme sorunu ile karşılamasını önlemek amacıyla amortisör sistemi kullanılmaktadır. Amortisör sistemi, yağ ile çalışan bir basınç tüpüdür. Sistemde oluşan deformasyonlar sonucu, amortisör içerisinde bulunan yağın dışarı çıkması olayı halk arasında "patlak amortisör" olarak adlandırılmaktadır. Bu durum amortisörün performansını durdurma...

Rehbere git

Güngören Oto Sanayi

Bağcılar içerisinde yer alan Güngören oto sanayi, araçların bakım, onarım ve değişimlerinden sorumlu araç bakım servisidir. Servis, İstanbul’da merkezi bir konumda bulunmaktadır. Müşteriler için oluşturulmuş usta sertifikalı ve alanında eğitimli kadro ile hızlı bir sürede doğru hizmeti sağlamak adına Güngören oto sanayi, 7/24 hizmet vermektedir.

Rehbere git
Güngören Oto Sanayi
Motor Yağı Değişim Süresi

Motor Yağı Değişim Süresi

Motor yağı doğrudan aracınızın performansını etkileyecek şekilde motor içerisi temizliği ve soğutma fonksiyonlarını yerine getirmektedir. Aracınızın kalbi olan motor bölümünün randımanlı biçimde çalışması için motor yağı değişimi önerilen süreler içerisinde gerçekleştirilmelidir.

Rehbere git

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

En genel anlamıyla periyodik oto bakımı işlemi, aracın daha iyi performans sağlaması, kullanım ömrünün daha uzun olması ve sürüş güvenliğinin maksimum seviyede tutulması için profesyonel servisler aracılığıyla yapılan bir hizmet türüdür.

Rehbere git
Araç yıllık bakımda neler yapılır?