Kış Bakımı

Kış Bakımı

Kış mevsimi ve yarattığı koşullardan araçların etkilenmemesi adına, sürücülerin her zamankinden daha fazla özen göstermesi gerekir. Hem güvenli bir sürüş, hem de ileride oluşabilecek büyük masrafların önüne geçmek adına araç sahipleri kış bakımı konusunu ihmal etmemeli.

Düzenli olarak yapılan araç kış bakımı işlemi sayesinde sürücüler birçok olumsuz sonucun önüne geçmiş olur. Aracınızın hangi segmentte olduğu fark etmez; Mercedes marka aracı olan da oto kış bakımı yaptırmalıdır Toyota marka aracı olanda. Çünkü araç tasarımlarında farklılıklar görünse de temelde hepsinin çalışma prensibi aynıdır. Bu sayede aracınızın ömrü uzayacağı gibi olası yolda kalmaların da önüne geçilmiş olur.

Tam da bu noktada deneyimli uzman kadrosu, müşteri memnuniyeti odaklı vizyonu ve en yeni teknolojik alt yapıya sahip tesisiyle Akkaya Otomotiv Servisi sizlere, BMW markası da dahil olmak üzere diğer tüm modellerde profesyonel otomobil kış bakımı hizmeti vermektedir. 

Kışın Araçta Neler Kontrol Edilmelidir?

Araç sahiplerinin kışa hazırlanırken dikkat etmesi gereken birtakım unsurlar vardır. Bu unsurlar eksiksiz olarak yerine getirildiği taktirde kış mevsimi sürücüler için sorunsuz geçmesi muhtemeldir. Bunları ‘kışın araçta neler kontrol edilmelidir’ başlığı altında listeledik.

  • Lastiklerin diş derinliklerinin yağışlı ve buzlu zeminlere uygunluğu kontrol edilmeli ve kış lastiği takılmalıdır.
  • Antifriz koyulmalı, eğer var ise takviye yapılmalıdır.
  • Motor yağı kontrol edilmeli, mümkünse motor yağ filtresi değişimi veya triger kayışı değişimi gereklidir
  • Aynı şekilde hava, yakıt ve polen filtreleri de değiştirilmelidir.
  • Kış aylarında yağışlar yoğun olduğu için silecekler mutlaka kontrol edilmelidir.
Aracınız için tüm bu kontrollerin sağlanmasını ve diğer yapılması gerekenleri eksiksiz olarak yerine getirilmesini istiyorsanız, sektörünün öncü araç kış bakımı firması olan Akkaya Otomotiv ile güvenli sürüşün kapılarını arayabilirsiniz.

Kış Bakımı Neden Gereklidir?

Özellikle yaz ayların boğucu sıcağından çıkan ve kış aylarının dondurucu soğuklarına hazırlanan araçların adaptasyon sürecini hızlandırmak ve daha az sancılı kılmak için oto kış bakımı son derece önemlidir. Akkaya Otomotiv oto kış bakımı sayesinde araçların kış aylarında fazla zorlanmasının önüne geçildiğini bu sayede araç ömrünün de artırıldığını söylemek mümkündür.

İlgili Konular

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

Araç yıllık bakımda neler yapılır?

En genel anlamıyla periyodik oto bakımı işlemi, aracın daha iyi performans sağlaması, kullanım ömrünün daha uzun olması ve sürüş güvenliğinin maksimum seviyede tutulması için profesyonel servisler aracılığıyla yapılan bir hizmet türüdür.

Rehbere git

Triger Kayışı Değişimi

Triger kayışı nedir; zamanlama kayışı olarak da bilinen triger kayışı, belirli periyotlarda değişmesi gereken ve motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Sadece motorun performansı açısından değil, güvenliği açısından da kritik bir nokta olan triger kayışı, aracın önemli parçalarından biri olduğu için bakımı oldukça önemlidir.

Rehbere git
Triger Kayışı Değişimi
Triger seti ne kadar sürede değişir?

Triger seti ne kadar sürede değişir?

Triger setinin ne kadar sürede değişmesi gerektiği sorusuna cevap vermeden önce, triger seti hakkında araç sahipleri ve kullanıcılarının bilmesi gereken bazı bilgilerden bahsetmek yerinde olacaktır.

Rehbere git

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Geçmişte lastik patlamasını yolda kalarak öğrenebiliyorken artık günümüzde üretilmiş yeni nesil teknolojiye sahip araçlar sayesinde, araç basıncının azaldığını veya söndüğünü sensörler sayesinde öğrenebiliyoruz.

Rehbere git
Araç lastik tamiri nasıl yapılır?