Akü Ölçüm & Kontrolü

Akü Ölçüm & Kontrolü

Akü, araç modeli ne olursa olsun bir arabanın sürüşe devam etmesini sağlayan en önemli parçadır. Akü biterse, tüm entegre edilmiş parçalar çalışmaz, haliyle araç durur. Bunun için akünün performans bakımından standardı yakalaması gerekir. Bu standardın sağlanıp sağlanmadığı ise Akkaya Otomotiv bünyesinde yapılacak olan akü ölçümleri sayesinde öğrenilebilir.

Akü Ölçüm ve Kontrolü Nasıl Yapılır?

Akü, araç çalıştıkça kendini yenileyebilen, hacmini dolduran bir yapıdır. Bir arabayı çalıştırmak için ise akünün minimum %10 doluluk oranına sahip olması yeterlidir. %10’un altında olan akü doluluk oranında araç çalışmayacaktır. Böyle durumlar ile karşı karşıya kalmamanın, aracın mevcut durumundan haberdar olmanın yolu ise Akkaya Otomotiv araç akü ölçüm işlemidir.

Akkaya Otomotiv Servisinde son teknolojiye sahip elektronik akü ölçer cihazları ile araba akü ölçüm ve kontrolü hizmetinden faydalanabilirsiniz. Her araca farklı yöntemler ile servis sağlanır. Çünkü bir BMW marka araç ile Opel marka aracın elektrik ve akü sisteminde farklılıklar görünür. Bu sebeple aracınız ışığında yapılan testlerle akünüzün ölçümleri gerçekleştirilir.  Gerektiği durumlarda ise araç akü şarj etme hizmeti uygulanır.

Normal Akü Değeri Kaç Olmalıdır?

Günümüzde Akkaya Otomotiv uzmanları başta olmak üzere, birçok uzman tarafından kabul gören akü değeri 12.6 volttur. Bu verilere oto akü ölçüm ve kontrolü sayesinde ulaşmak mümkündür. Eğer araç bunun altında bir aküye sahip ise bu, söz konusu akünün araç için uygun olmadığı anlamına gelecektir. Servisimizde Akü kontrolü işlemleri için çalışmaları titizlikle yürütürken, Güngören Akü Ölçüm, Araç Akü Şarj Ölçme, Oto Akü gibi ihtiyaçlarınızda da sizlere her marka aracınız için servis hizmeti vermekteyiz.

Akü Ömrünü Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Bazı durumlar vardır ki bunlar akünün ömrünü kısaltır. Aracın uzun süre çalışmaması bunlardan en önemlisidir. Bir araç 1 hafta gibi bir süre çalıştırılmadığı taktirde %28 oranında bir deşarj yaşayacaktır. Bunun için araçları belli sıklıklarda çalıştırmak, belli mesafe yol kat etmek akü ömrü için ideal bir hareket olacaktır.

Akü Ölçüm ve Kontrolü Hizmeti Sunduğumuz Araç Markaları Nelerdir?

Akkaya Otomotiv’in profesyonel akü ölçüm ve kontrolü sektöründe hizmet sağladığı birçok marka ve model vardır. Bunlardan bazıları ise şunlardır:

  • Peugeot akü ölçüm ve kontrolü
  • Toyota akü ölçüm ve kontrolü
  • Ford akü ölçüm ve kontrolü
  • Mercedes akü ölçüm ve kontrolü
  • Nissan akü ölçüm ve kontrolü
  • Skoda akü ölçüm ve kontrolü
  • Volkswagen akü ölçüm ve kontrolü
  • BMW akü ölçüm ve kontrolü
  • Opel akü ölçüm ve kontrolü
  • Renault akü ölçüm ve kontrolü
En yakın akü ölçüm noktası Akkaya otomotiv Bosch Car Service garantisi ile güngörende.

İlgili Konular

Güngören Oto Sanayi

Güngören Oto Sanayi

Bağcılar içerisinde yer alan Güngören oto sanayi, araçların bakım, onarım ve değişimlerinden sorumlu araç bakım servisidir. Servis, İstanbul’da merkezi bir konumda bulunmaktadır. Müşteriler için oluşturulmuş usta sertifikalı ve alanında eğitimli kadro ile hızlı bir sürede doğru hizmeti sağlamak adına Güngören oto sanayi, 7/24 hizmet vermektedir.

Rehbere git

Araç lastik tamiri nasıl yapılır?

Geçmişte lastik patlamasını yolda kalarak öğrenebiliyorken artık günümüzde üretilmiş yeni nesil teknolojiye sahip araçlar sayesinde, araç basıncının azaldığını veya söndüğünü sensörler sayesinde öğrenebiliyoruz.

Rehbere git
Araç lastik tamiri nasıl yapılır?
Triger Kayışı Değişimi

Triger Kayışı Değişimi

Triger kayışı nedir; zamanlama kayışı olarak da bilinen triger kayışı, belirli periyotlarda değişmesi gereken ve motorun çalışmasını sağlayan en önemli parçalardan biridir. Sadece motorun performansı açısından değil, güvenliği açısından da kritik bir nokta olan triger kayışı, aracın önemli parçalarından biri olduğu için bakımı oldukça önemlidir.

Rehbere git

Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır

Eskimiş bujiler, araçta ateşleme veya tekleme gibi problemlerin yaşanmasına sebep olmaktadır. Araçta oluşan bu gibi sorunlar düzeltilmediği takdirde aracın performansının gittikçe düşmesine ve fazla yakıt tüketmesine neden olmaktadır.

Rehbere git
Eskimiş Bujiler Araçta Yetersiz Ateşleme Ve Tekleme Problemi Yaratır
Uzmanından Tavsiyeler

Uzmanından Tavsiyeler

“Akü bir aracın hem motorunun hem de diğer elektriğe bağlı aksamlarının çalışması için aracın en önemli parçasıdır. Bosch marka aküler gelişen teknolojiyi inovasyonla bir araya getirerek çok uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Akülerde meydana gelebilecek sorunlarda aracın motoru dahi çalışamayacağından akü kontrolü önem arz eder.”